Mikołajkowy Turniej Szachowy rozegrany w dniu 7 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Przegini to kolejny turniej szachowy organizowany przez tę szkołę na przestrzeni ostatnich kilku lat.

            Celem turnieju było: popularyzowanie gry w szachy na terenie Gminy Jerzmanowice-Przeginia, wymiana doświadczeń i doskonalenie umiejętności gry w szachy, podniesienie poziomu gry, rozwój intelektualny młodzieży.

Uczestnikiem Turnieju mógł być uczeń szkoły podstawowej lub oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Jerzmanowice-Przeginia

Rozgrywki zostały przeprowadzone według następujących zasad:

  • turniej indywidualny przeprowadzony systemem szwajcarskim (5 rund) w trzech kategoriach:
  1. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej,
  2. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej,
  3. uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i uczniowie oddziałów gimnazjalnych;
  • tempo gry – 10 minut na partię dla zawodnika (z zegarem);
  • w turnieju obowiązywały przepisy gry dla szachów błyskawicznych;
  • punktacja pomocnicza w przypadku równej liczby punktów, kolejno:
  1. a) Buchholz średni,
  2. b) Buchholz pełny,
  3. c) liczba zwycięstw,
  4. d) progress.

            Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Monika Kumor, Małgorzata Bigaj oraz przedstawiciele poszczególnych szkół: Małgorzata Czarnul, Izabela Filipowska – Krzystanek, Jarosław Piekarz.

            W naszej szkole od kilku lat prowadzone są dodatkowe zajęcia szachowe, a grono bardzo dobrych szachistów jest już imponujące.

            W tegorocznym turnieju udział wzięło łącznie 34 uczniów. Po trzech najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej otrzymało puchary. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.Nagrody wręczali Pani Dyrektor Tatiana Saternus oraz Wójt Gminy Jerzmanowice – Przeginia Pan Tomasz Gwizdała, który rozegrał również partię szachową z każdym wygranym. Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Kategoria 1-3 SP

I miejsce: Krzysztof Gałąź – SP Przeginia

II miejsce: Miłosz Woźniak – SP Czubrowice

III miejsce: Szymon Szlęzak – SP Przeginia

Kategoria 4-6 SP

I miejsce: Adrian Pawlak – SP Przeginia

II miejsce: Bartosz Mączka – SP Przeginia

III miejsce: Michał Krzysztofik – SP Racławice

Kategoria 7,8 SP- 3Gim

I miejsce: Bartłomiej Kafel – ZS Przeginia

II miejsce: Szymon Nitwinko – ZS Przeginia

III miejsce: Kacper Baran – ZS Przeginia

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
4. 10.45 – 11.30
5. 11.50 – 12.35
6. 12.45 – 13.30
7. 13.40 – 14.25
8. 14.35 – 15.20
Autobus

Codziennie rano:
● 7.30 Racławice od oczyszczalni
● 7.45 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)
 
Po południu:
Od PON do CZW:
● 13.40 do Przegini
● 15.30 do Racławic
● 15.50 do Przegini
Piątek:
● 13.40 do Przegini
● 14.15 do Racławic
● 14.35 do Przegini

Biblioteka
Wtorek:
  1. 9:40-11:00
  2. 11:30-12:30
Czwartek:
  1. 11:00-12:10
Piątek:
  1. 10:30-13:00
Z życia szkoły
Gazetka Szkoły
2018 marzec/kwiecień

2016 listopad

2016 wrzesień