W tym roku postanowiliśmy obchodzić ten dzień bardzo uroczyście, ponieważ rozwiązanie problemów ekologicznych, wobec których stanęła ludzkość, nie będzie możliwe bez szerokiego udziału edukacji na wszystkich szczeblach i poziomach kształcenia.

OBCHODY DNIA ZIEMI W NASZEJ SZKOLE OBEJMOWAŁY:

  1. Lekcje wychowawcze na których przypomniano zasady ochrony przyrody i najbliższego środowiska.
  2. Zbiórkę zużytych baterii – udało nam się zebrać 32 kg!!
  3. Konkurs wiedzy dla uczniów klas IV – VIII – „Mistrz ekologii”.
  4. Projekt fotograficzny – uczniowie podczas pieszych wędrówek wykonali zdjęcia dzikich wysypisk śmieci.
  5. Konkurs dla uczniów klas I – VIII – „Mój doniczkowy ogród”. Uczniowie przygotowali uprawę roślin ozdobnych, ziół i warzyw.
  6. Konkurs literacki „Rady na odpady” dla uczniów klas IV – VIII.
  7. Konkurs plastyczny dla klas I – III – „Kartka do Matki Ziemi”.
  8. Udział w sprzątaniu najbliższej okolicy.

Celem naszych działań było przybliżenie dzieciom sposobów wykorzystania surowców wtórnych, budzenie szacunku do przyrody oraz uświadomienie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego występujących w miejscu zamieszkania.

Konkursy i turnieje sprawdzały posiadane przez dzieci wiadomości i umiejętności z zakresu przyrody i ekologii.

Uczniowie wzięli czynny udział we wszystkich działaniach. Wykazali się ogromną wiedzą,  zainteresowaniem ekologią i problemami środowiska, w którym żyjemy.

Oto wyniki poszczególnych konkursów:

I. Konkurs wiedzowy:

  1. miejsce Marcelina Baran z klasy 7a
  2. miejsce Kinga Chajduła z klasy 7a
  3. miejsce Piotr Barański z klasy 6b

II. Konkurs plastyczny

  1. miejsce Marcel Roś z klasy 2b
  2. miejsce Wiktor Kocjan z klasy 1a
  3. miejsce Lena Pyrek z klasy 1a

Wyróżnienia: Maria Banek z klasy 1a, Lena Kania z klasy 3a, Jan Skotniczny z klasy 2b, Kuba Dzwonek z klasy 3b.

III. Mój doniczkowy ogród

Klasy I – III:

  1. miejsce Natalia Mosurek z klasy 2b
  2. miejsce Jan Skotniczny z klasy 2b
  3. miejsce Jakub Mozgała z klasy 3b

Klasy IV – VIII:

  1. miejsce Karolina Żak z klasy 6a
  2. miejsce Piotr Barański z klasy 6b
  3. miejsce Bartłomiej Mistela z klasy 4a

Wyróżnienia: Nikola Kupiec z klasy 5, Maria Kozub z klasy 6c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 – 10.30
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.35 – 13.20
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Stan powietrza
Zdrowa Szkoła
Autobus

Codziennie rano:
● 7.40 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● 13.30  I kurs
● 15.15  II kurs

Z życia szkoły