ROK SZKOLNY 2023/2024

Informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 świetlica szkolna
będzie czynna od godz. 7:00 do 16:00

zlgoszenie-dziecka-DO-SWIETLICY

Stołówka szkolna

Koszt jednego posiłku – 6,00 zł dziennie.

Do pobrania:

regulamin stolowki szkolnej_22-23

deklaracja – posiłki

rezygnacja-z-posilkow

______________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2021/2022

_______________________________________________________________________

Ważna informacja:

Od dnia 1 września 2021 r. zmieniają się zasady odpłatności za posiłki wydawane przes stołówkę szkolną. Kwoty  za żywienie wpłacać należy do dnia 15 następnego miesiąca czyli za wrzesień trzeba uregulować do 15 października 2021 r. Wyliczoną kwotę należności mogą Państwo sprawdzić w systemie WizjaNet, po zakończonym miesiącu.

By dziecko mogło korzystać z obiadów od najbliższego poniedziałku (6 września)  należy do dnia 3 września złożyć do wychowawcy klasy lub świetlicy stosowną deklarację.

Należność za żywienie proszę wpłacać przelewem na konto: BSR Kraków/ o Jerzmanowice nr 43 8589 0006 0150 0450 1993 0003, tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka, klasa.

Koszt jednego posiłku – 5,5 zł dziennie.

Do pobrania:

regulamin stolowki szkolnej

deklaracja – posiłki

rezygnacja z posiłków

 

 

__________________________________________________________________

Ważna informacja!

Przypominamy, że wpłaty za obiady należy dokonać do 5–go dnia każdego miesiąca, z góry na konto;

BSR Kraków/ o Jerzmanowice nr 43 8589 0006 0150 0450 1993 0003, tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka, klasa.

Koszt jednego posiłku – 5zł dziennie.

Do pobrania: deklaracja posiłki-szkoła

________________________________________________________________

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci

Zachęcamy Was gorąco do zaglądania na stronę internetową szkoły, gdzie będziemy umieszczać propozycje zabaw, ćwiczeń oraz zadań do wykonania przez dzieci w wolnym czasie.

Zaproponujemy różne ciekawe formy na zagospodarowanie kilku chwil. W każdym tygodniu podamy motyw przewodni, wokół którego będą się koncentrować nasze działania.

Zaczynamy od „Tygodnia Mikołajkowego”. Poniżej przedstawiamy zestaw naszych propozycji. Bardzo chętnie obejrzymy efekty Waszej pracy. Zdjęcia wykonanych prac, dzieł, rysunków można przesyłać na adres e-mailowy: malgorzatablecharczyk@zsprzeginia.pl

Będzie nam niezwykle miło je zobaczyć. Pochwalcie się swoimi osiągnięciami. Wykonywanie wszystkich zadań nie jest obowiązkowe, każdy z pewnością znajdzie coś, co go szczególnie zainteresuje. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Praca plastyczna: „Portret Mikołaja”. Zachęcamy do wykonania portretu Świętego Mikołaja, niekoniecznie musi to być klasyczny Mikołaj. Może w Waszych wyobrażeniach jest on superbohaterem? Albo nosi niebieskie ubranie i podróżuje na latającym dywanie? Wasza wyobraźnia z pewnością nie ma granic. Czekamy na Wasze propozycje.

Dla tych, którzy potrzebują nieco pomocy, proponujemy krótkie tutoriale:

A dla tych, którzy nie potrafią lub nie chcą samodzielnie rysować, link do gotowych kolorowanek:

http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/swieta/wesolych-swiat-bozego-narodzenia/swiety-mikolaj

Piszę o Mikołaju: W tej propozycji panuje pełna dowolność, możecie napisać klasyczny list do Mikołaja, ułożyć o nim opowiadanie, wiersz, piosenkę, wyliczankę, czy co Wam jeszcze przyjdzie do głowy.

Mikołaj w Internecie: A może chcielibyście przenieść Mikołaja we współczesność? Dla osób lubiących wyzwania oraz nowoczesne rozwiązania proponujemy wykonanie prezentacji w programie PowerPoint i przesłanie go na e-mail malgorzatablecharczyk@zsprzeginia.pl

Coś do posłuchania i oglądania: Przesyłamy także kilka linków, które mogą Wam umilić czas przy wykonywaniu Waszych prac lub po prostu pozwolą się wczuć w magię nadchodzących świąt:

Wychowawcy świetlicy


Świetlicowych propozycji ciąg dalszy

W tym tygodniu powoli już wszyscy zaczynają przygotowania do świąt. Mamy nadzieję, że podane przez nas propozycje pomogą Wam się na chwilę od nich oderwać, ale nadal pozostać w klimacie świątecznym.

Co kojarzy się dzieciom z przygotowaniami do świąt? Dla wielu z Was to tradycja przyrządzania pierniczków. Wyrabianie ciasta, wycinanie form, a później przepiękny zapach pieczonych przysmaków. Najwięcej zabawy przysparza chyba jednak ozdabianie słodkich łakoci. Poniżej przedstawiamy linki do inspiracji:

W czasie przygotowań czas można umilić sobie słuchając piosenek i bajek, również związanych z pierniczkami właśnie.

Dla naszych małych i dużych artystów polecamy film, który w łatwy, przystępny sposób pomoże Wam nauczyć się rysować piernikowego ludzika. Zapraszamy:

Chętnie zobaczymy efekty Waszej pracy. Może ktoś chce się podzielić zdjęciami przyrządzonych przez siebie łakoci? Można je wysyłać na adres malgorzatablecharczyk@zsprzeginia.pl.

Wychowawcy świetlicy

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.40 – 10.25
4. 10.40 – 11.25
5. 11.40 – 12.25
6. 12.30 – 13.15
7. 13.20 – 14.05
8. 14.10 – 14.55

Szkoła Promująca Zdrowie

Autobus

Codziennie rano:
7.40 – Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● I kurs: codziennie o 12:35
● II kurs: codziennie o 14:15

Z życia szkoły