20 czerwca Marika i Szymon uroczyście otworzyli w Szkole Podstawowej w Przegini GALĘ NAGRÓD.
O j, działo się! Po hymnie szkoły Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy uzyskali na koniec roku szkolnego najwyższe średnie ocen. Dla nich nagrodą była piosenka „Jesteś zwycięzcą” śpiewana przez polskich piłkarzy. Jak wszyscy wiemy, nie osiągają oni spektakularnych wyników. Nie to co nagrodzeni uczniowie. Brawo nasi!
Kolejnymi nagrodzonymi byli uczniowie-zwycięzcy w różnych konkursach: biologicznym, ortograficznym, plastycznym, z języka angielskiego, „Kangurze matematycznym”, „Moja rodzina”. Pani Lucyna Izdebska doceniła i nagrodziła także pracę w Samorządzie Uczniowskim.
Wszystkim nagrodzonym Paulina Przybysz zaśpiewała piosenkę „Nie bój się chcieć”. Miejmy nadzieję, że będzie ona zachętą dla innych, którzy się wahają z podjęciem decyzji o udziale w jakimś konkursie. Na zakończenie były gratulacje. Pani Dyrektor złożyła je rodzicom uczniów klas ósmych, którzy kończą „przygodę ze szkołą podstawową” z najlepszymi wynikami. Gratulacje odebrała również pani Mariola
Zając za przygotowanie dzieci do konkursu „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa…”. Nasza plastyczka została doceniona również przez Starostę Powiatowego.
Wszystkim dumnym ze swych pociech rodzicom oraz pani Zając Freddie Mercury zaśpiewał „We Are the Champions”.
Po rozdaniu nagród nastąpiła druga część uroczystości – POŻEGNANIE ÓSMYCH KLAS, które (jak co rok) przygotowały klasy siódme.
Młodsi koledzy i koleżanki wspomnieli zainteresowania ósmoklasistów, ich zachowania, żarty, psoty, gafy i zasługi. Kierując się tymi kategoriami przyznano następujące tytuły królowej i króla: make-up`u, piłki nożnej, książki, straży, przyjaźni, Wisły Kraków, spektaklu, tańca, gamerów, muzyki, chillotu, kreatywności, natury, rowerów, Brawl Stars. Wychowawczyni otrzymała tytuł „Królowej z klasą”. Każdego tegorocznego absolwenta przepasano szarfą, a na głowę założono koronę.
„To już minęło, ten klimat, ten luz / Wspaniali ludzie nie powrócą, nie powrócą już!” – rozbrzmiało na pożegnanie. I zrobiło się rzewnie.
Nastrój nieco się poprawił po życzeniach i drobnym upominku – zabawnym okularom. Niech one służą do patrzenia na świat „na różowo”! Tego życzymy naszym uczniom kończącym szkołę podstawową.
Na zakończenie była jeszcze pożegnalna piosenka ósmoklasistów i wspólne zdjęcia. Można je obejrzeć poniżej, do czego serdecznie zachęcamy.

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.40 – 10.25
4. 10.40 – 11.25
5. 11.40 – 12.25
6. 12.30 – 13.15
7. 13.20 – 14.05
8. 14.10 – 14.55

Szkoła Promująca Zdrowie

Autobus

Codziennie rano:
7.40 – Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● I kurs: codziennie o 12:35
● II kurs: codziennie o 14:15

Z życia szkoły