25 maja 2017 r. sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Przegini już po raz czwarty stała się areną dla młodych, ambitnych i utalentowanych wokalistów.

W szranki wokalnej rywalizacji stanęło 18 uczestników z czterech szkół gminy Jerzmanowice-Przeginia:Szkoły Podstawowej w Racławicach, Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz w Gotkowicach, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach oraz gospodarzy – Zespołu Szkół w Przegini, którzy zaprezentowali 12 utworów w języku angielskim oraz 1 w języku niemieckim. Trzeba mieć odwagę, aby zmierzyć się z tak ambitnymi piosenkami w obcym języku. W repertuarze festiwalu znalazły się takie hity jak m.in.: „Roar” Kate Perry, „Diamonds” Rhianny, „Bohemian Rapsody” Queen, „Tears in heaven” Erica Claptona, „I have a dream” Abby, czy też „Ghostbusters” Ray’a Parker’a.

Festiwal rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół w Przegini, pan Robert Luty serdecznie witając obecnych gości: corocznego współorganizatora festiwalu, pana Adama Piaśnika – Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia, panią Tatianę Redel, Dyrektor Centrum Helen Doron w Olkuszu, panią Agatę Skotniczną, nauczyciela muzyki, a także wszystkich przybyłych nauczycieli-opiekunów, uczniów, a przede wszystkim troszkę zestresowanych uczestników festiwalu.

Jury w składzie: pan Robert Luty, pani Tatiana Redel, pani Agata Skotniczna oraz kolejno: pani Anna Nawara, pani Monika Śladowska oraz pani Sylwia Dahlmanns po wysłuchaniu wokalistów miało trudny orzech do zgryzienia. Debata nad ostatecznymi decyzjami była dość burzliwa. Po osiągnięciu kompromisu pomiędzy członkami jury, uczestnicy festiwalu, którzy wraz z opiekunami na czas obrad komisji udali się na słodki poczęstunek, zostali zaproszeni do wysłuchania werdyktu.

Biorąc pod uwagę takie kryteria jak dobór utworu do możliwości wokalnych wykonawcy, interpretację piosenki, poziom trudności utworu, ogólny wyraz artystyczny, a przede wszystkim znajomość tekstu oraz fonetyczną i leksykalną poprawność wykonania piosenki jury ustaliło, co następuje:

Kategoria: I-III

I miejsce przyznano równorzędnie dla dwóch uczestniczek z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach –Nadii Fryc za wykonanie piosenki „Ghostbusters” oraz Mai Skotnicznej za piosenkę „Tears in heaven”.

II miejsce zdobył duet ze Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz w Gotkowicach, Nikola Lewandowska i Anna Kołodziejczyk z piosenką „Roar”

zaś III miejsce jury przyznało Marii Baranik i Marcelinie Baran za wykonanie piosenki „Song of beauty”

Jury przyznało także wyróżnienie dla najmłodszej wokalistki tegorocznego festiwalu – Marii Kozub z Zespołu Szkół w Przegini.

Kategoria: IV-VI

I miejsce zdobyła Magdalena Kochanik z Zespołu Szkół w Przegini, z piosenką „Bohemian rapsody”

II miejsce przyznano AmeliiKołodziejczyk z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach za wykonanie „Love yourself”

III miejsce powędrowało do Mai Mirek uczennicy Zespołu Szkół w Jerzmanowicach za piosenkę „Diamonds”

Kategoria: gimnazjum

I miejsce – dla duetu z Zespołu Szkół w Przegini, Zuzanny Dębskiej i Oliwii Sioły za wykonanie piosenki „I have a dream”

Równorzędne II miejsce zdobył duet z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach –Adrianna Mirek i Mateusz Skrzypek z piosenką „Little talks” oraz Bartłomiej Pabisek z Zespołu Szkół w Przegini, z piosenką „99 Luftballons”.

Wszystkim zwycięzcom oraz nauczycielom przygotowującym do konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dyplomy, nagrody oraz podziękowania wręczali: Zastępca Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia, pan Stanisław Piksa, Dyrektor – pan Zdzisław Palczewski oraz członkowie jury.

Sponsorami nagród rzeczowych i książkowych czwartej edycji festiwalu byli:

– Fundacja EKON

– Fundacja Polish Heritage

– Centrum Helen Doron English w Olkuszu

– Galeria Storczyk w Jerzmanowicach

– Centrum Rehabilitacyjne Vital-Med w Jerzmanowicach

– wydawnictwo Oxford

– wydawnictwo Pearson

Idea festiwalu powstała cztery lata temu z inicjatywy pana Roberta Lutego oraz pani Tatiany Saternus. Co roku festiwal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów, z każdym rokiem wydarzeniem udaje się zainteresować inne zewnętrzne podmioty. Niezmiennie przedsięwzięcie wspierają: Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia oraz międzynarodowa sieć szkoły językowej – Centrum Helen Doron w Olkuszu. W tym roku wydarzenie uzyskało honorowy patronat Wojewody Małopolskiego, Kuratora Oświaty w Krakowie oraz patronat językowy i medialny czasopisma „Języki Obce w Szkole”.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z czwartkowego festiwalu! :)

https://www.youtube.com/watch?v=bKuixqCGBtA&feature=youtu.be

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 – 10.30
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.35 – 13.20
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Stan powietrza
Zdrowa Szkoła
Autobus

Codziennie rano:
● 7.40 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● 13.30  I kurs
● 15.15  II kurs

Z życia szkoły
Gazetka Szkoły