To już nie maluchy, a oficjalnie Pierwszoklasiści. Uroczyste pasowanie na ucznia wszystkich uczniów klasy pierwszej odbyło się 14 października 2021 r. , w Dzień Komisji Edukacji Narodowej.
Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwały niemal od początku września. Pierwszaki solidnie, ale i z wielką ochotą, ćwiczyły wiersze, piosenki i tańce. Ich ogromne zaangażowanie i perfekcyjne opanowanie tekstów oraz układów choreograficznych przyniosły znakomite rezultaty w postaci wspaniałego występu. Po naszych najmłodszych uczniach w ogóle nie było widać objawów tremy.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły – Tatiana Saternus. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Przegini.
Oficjalnym potwierdzeniem przyjęcia w poczet uczniów było otrzymanie pięknego dyplomu i, jakże ważnego elementu w życiu każdego ucznia, legitymacji szkolnej. Po występie pierwszaki otrzymały nie tylko ogromne brawa i owacje, ale także prezenty. „Kuferki umiejętności” ucieszyły wszystkich występujących, a ich zawartość z pewnością pomoże w zdobywaniu wiedzy.
Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Przegini życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
Dyrekcja oraz wychowawczynie klas pierwszych chcą serdecznie podziękować Rodzicom,
zwłaszcza Radzie Rodziców każdej klasy, za trud włożony w przygotowanie uroczystości. Pragniemy również złożyć ogromne podziękowania wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do tej ważnej uroczystości.
Myślimy, że najlepszym podsumowaniem tych ważnych wydarzeń będą słowa wiersza:

„Szkoło nasza szkoło

Choć się krótko znamy

My pierwszoklasiści

Bardzo Cię kochamy.

 

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 – 10.30
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.35 – 13.20
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Zdrowa Szkoła
Autobus

Codziennie rano:
● 7.40 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● 13.30  I kurs
● 15.25  II kurs

Z życia szkoły