Klasy IV miały ostatnio doskonałą sposobność do integracji, także z nowymi wychowawczyniami. Okazję do tego stanowiła wycieczka do ośrodka H2O w Kiczycach.

Ruszyliśmy w doskonałych nastrojach, mimo iż pogoda początkowo nie rozpieszczała nas szczególnie. Po około dwugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Chwila na aklimatyzację i…”Misja Sputnik”. Tajemniczo brzmiąca nazwa pozwoliła nam się domyślić, że zadania wykonywane w grupach dotyczyć będą rzeczy „kosmicznych”. Niewiele się pomyliliśmy, zadaniem czwartoklasistów było m.in. stworzenie machiny, która będzie w stanie ocalić spadającego z wysokości kosmonautę ( w tej roli wystąpiły niezawodne jajka, którym uczniowie nadawali imiona i wymyślali historię życia). Było dużo śmiechu, ale i rozczarowania, gdyż nie wszystkich latających przyjaciół udało się uratować.

Wytchnienia było tyle, co przy posiłkach i chwilę po nich, reszta dnia upływała w aktywny sposób. Czwartoklasiści albo uczestniczyli w zabawach organizowanych przez animatorów z ośrodka, albo korzystali z dostępnych na miejscu atrakcji – boisk, huśtawek, placu zabaw.

Dzień pierwszy zakończył się zabawą „Paper fun”. Ileż ciekawych i kreatywnych rzeczy można wymyślić z użyciem zwykłego papieru toaletowego, to już wiedzą nasi uczniowie.

Drugi dzień pobytu upłynął pod hasłem „Lego fun”. Podzieleni na grupy czwartoklasiści ponownie mogli się wykazać swoją wyobraźnią i pomysłowością. Budowali z klocków Lego ( małych i dużych) oraz z ogromnych klocków piankowych. Zabawa była przednia i nikt się przy niej nie nudził.

Cały pobyt, spędzony w bardzo aktywny sposób, z pewnością zapadnie nam na długo w pamięci. Wielu czwartoklasistów na hasło „rufa, dziób” czy „kapitan” uśmiechnie się pod nosem z sentymentem. Nie sposób podkreślić także, że pracownicy ośrodka mający styczność z naszymi uczniami bardzo ich chwalili za zaangażowanie w zajęcia i za grzeczność. Jest nam bardzo miło to słyszeć.

Wszystkim gorąco polecamy pobyt w ośrodku H2O w Kiczycach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. A my? Może uda nam się tam wybrać również w przyszłym roku.

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 – 10.30
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.35 – 13.20
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Stan powietrza
Zdrowa Szkoła
Autobus

Codziennie rano:
● 7.40 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● 13.30  I kurs
● 15.15  II kurs

Z życia szkoły
Gazetka Szkoły