Już po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o audiobooki, komiksy, książki o tematyce historycznej, lektury szkolne w wiele innych. Poprawie uległo również wyposażenie biblioteki, poprzez zakup urządzenia wielofunkcyjnego, czytnika kodów kreskowych, systemu e-biblio oraz regałów bibliotecznych. Zachęcamy do odwiedzin. Poniżej informacje o niektórych pozycjach książkowych:

W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku. Razem ze swoim psem rozwiązują zagadki,
z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci. W Elvestad grasują tajemniczy złodzieje. Znikają drożdże z magazynu piekarza Monsena, beczki przeznaczone na budowę pomostu kąpielowego i krzaki jałowca z parku. Biuro detektywistyczne nr 2 bada sprawę. Tiril, Oliver i pies tropiący Otto ścigają winowajców. Do dzieła!

(lubimyczytac.pl)

„Operacja Burzowa Chmura’ to pierwsza część serii o dzielnych detektywach, w naszej bibliotece znajdziesz również kolejne tomy.

 

Co sprawia, że dzieci zostają geniuszami i otrzymują Nagrodę Nobla? Czym zajmowała się mała Maria Skłodowska-Curie? Dlaczego Nelson Mandela mieszkał w pałacu? O co walczyła Wisława Szymborska? I jakiego odkrycia na froncie dokonał Robert Koch?
Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiecie się z tej książki!
To pozycja dla wszystkich, którzy mają marzenia i chcą być wierni swoim pasjom. Tworzenie lepszego świata i spełnianie marzeń jest w zasięgu każdego!
Poznajcie niesamowite historie dzieci, które wpływały na losy świata!

(lubimyczytac.pl)

 

Czy wiedzieliście, że pośród ludzi walczących o wolność naszego kraju były także zwierzęta? Wykorzystując swoje zdolności przysługiwały się żołnierzom. Jednym z takich wyjątkowych zwierzaków był Bing, pies, który – no właśnie – skakał na spadochronie.

Do pułku powietrznodesantowego podczas II wojny światowej należeli nie tylko ludzie, ale także psy. Wśród nich był kundel o imieniu Bing. Był on mieszańcem dwóch odmian owczarków – niemieckiego oraz szkockiego. Odbywał swoją służbę w 13 Batalionie Powietrznodesantowym, gdzie przeszedł szkolenie, a następnie skakał na spadochronie, wspierając w ten sposób działania plutonu zwiadowczego snajperów.

(historia.org.pl)

Rok 1958. Landon Carter rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort. Razem z Jamie Sullivan, którą traktuje jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jamie nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, z nikim się nie przyjaźni, cały czas poświęca opiece nad owdowiałym ojcem. Kiedy nadchodzi pora licealnego balu, Landon w odruchu desperacji zaprasza właśnie ją. I jest to początek związku, który odmieni jego życie na zawsze.

(swiatksiazki.pl)

Licząca sześć tomów seria książek o Charlotte, dziewczynce, dla której konie są całym światem.
Charlotte mieszka w pobliżu stadniny, spędza tam po szkole całe dnie, pomagając i opiekując się jej mieszkańcami. Poznaj przyjaciół Charlotte, perypetie związane z jej wielką pasją, a także odkryj piękną wyspę Noirmoutier na wybrzeżu Atlantyku, na której spędza z rodzicami wakacje
i która będzie dla dziewczynki miejscem wielu odkryć i niespodzianek.

(media rodzina.pl)

Witajcie w zakręconym multiwersum Victorii King!
Piętnastoletnia Vicky ma pewną kłopotliwą przypadłość – zdarza jej się przeskakiwać do równoległego świata.
W jednej chwili czuje zapach cynamonu, a w następnej trafia zupełnie gdzieś indziej, i do tego zamienia się miejscami z pewną złośliwą zołzą, która wygląda tak jak ona! I kiedy jako Tori musi sobie poradzić w obcym otoczeniu, jej drugie ja sieje spustoszenie w prawdziwym życiu dziewczyny, wtykając nos w nie swoje sprawy, zwłaszcza miłosne…
Pełna humoru, niepowtarzalna love (a raczej cynamon) story dla wszystkich, którzy mają pewność, że oprócz naszego istnieje jeszcze wiele innych światów.

(lubimyczytac.pl)

Skąd się bierze świętość? Piotr Kordyasz nie odpowiada na to pytanie wprost. Przygląda się po prostu dzieciństwu i wczesnej młodości człowieka, którego Kościół na naszych oczach ogłosił świętym. Wyprawiając się wspólnie z Autorem w przeszłość, możemy szukać – niczym ziarnka gorczycy – tego zaczątku świętości wśród faktów znaczących i drobnych, dziecięcych zabaw, szkolnych psot i rodzinnych więzów.
A może też inaczej spojrzymy na swoje własne życie?

(wydawnictwowam.pl)

„Książki z serii „A to historia!” dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię oraz tym… którzy za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń”. – taką zapowiedź autorów możemy znaleźć na książkach z serii „Zdarzyło się w Polsce”. Obiecują nam wiele
i zdecydowanie mają powód do tego, aby czuć się pewnie. „Od morza do morza. 10 opowiadań
z czasów Jagiellonów” to druga książka serii, która zabiera czytelników w niezwykłą podróż
w głąb historii naszego kraju. A ta okazuje się być bardzo interesująca.

(historia.org.pl)

Zapraszamy!

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 – 10.30
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.35 – 13.20
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Zdrowa Szkoła
Autobus

Codziennie rano:
● 7.40 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● 13.30  I kurs
● 15.25  II kurs

Z życia szkoły