Dorośli zarzucają Wam, dzieciom i młodzieży, że nie czytacie książek. Udowodnijcie, że są w błędzie! Przyłączcie się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie! W czwartek, 8 czerwca, niech każdy przyniesie swoją ulubioną książkę (bez niecenzuralnych treści), kocyk i pozytywne emocje. Książki dzień wcześniej będzie można także wypożyczyć z biblioteki szkolnej. Niech każda klasa wymyśli krótkie hasło promujące czytanie i umieści je na białym brystolu. Wykorzystamy je w czwartek.

O 9.40 zbierzemy się wszyscy na boisku szkolnym lub na sali gimnastycznej (zależnie od pogody), każdy z książką na wspólne, ciche czytanie. A może ktoś chętny zechce przeczytać zebranym fragment swojej ulubionej książki? A może fragmenty swoich ulubionych książek poczytają Wam chętni dorośli?

Poproście również innych o udział w wydarzeniu np. rodziców, dziadków. Wszyscy mile widziani.

Każdy, kto w tym dniu przyniesie książkę zostanie zaproszony do wspólnego bicia rekordu w masowym czytaniu książek w jednym momencie. Udział uczniów w akcji z książką premiowany będzie pozytywną uwagą. Pozostali uczniowie, którzy w tym dniu nie będą mieli książek i nie będą brali udziału w akcji realizują lekcje wg planu.

DASZ SIĘ SKUSIĆ NA WSPÓLNE CZYTANIE?

Informacje poniżej pochodzą ze strony: https://www.czytamy.org/

Organizator

Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, która tak pisze o swojej akcji: Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.

Jak to było w tamtym roku?
10 czerwca 2016 r. o 10.00, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów (432 608) czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.

(…) byliśmy w szoku, widząc licealistów przebranych za postaci literackie, młodzież skandującą na rynkach przez megafony, dzieci zachęcające do czytania w centrach handlowych, relacje z dronów i zgromadzenia setek osób (…)

Akcja ma przede wszystkim promować czytelnictwo. Ma podkreślić, że książka kojarzy się z rozrywką, swobodą, relaksem. Pewne jest, że nie trzeba przekonywać do czytania młodzieży pochłaniającej książki. Zachęcamy przede wszystkim tych, którzy czytają tylko z obowiązku. Książka kojarzy im się głównie z lekturą, za której nieprzeczytanie są od lat karani. Akcja ma na celu pokazanie im tej innej, miłej strony czytania.

 

 

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 – 10.30
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.35 – 13.20
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Stan powietrza
Zdrowa Szkoła
Autobus

Codziennie rano:
● 7.40 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● 13.30  I kurs
● 15.15  II kurs

Z życia szkoły
Gazetka Szkoły