Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci

Zachęcamy Was gorąco do zaglądania na stronę internetową szkoły, gdzie będziemy umieszczać propozycje zabaw, ćwiczeń oraz zadań do wykonania przez dzieci w wolnym czasie.

Zaproponujemy różne ciekawe formy na zagospodarowanie kilku chwil. W każdym tygodniu podamy motyw przewodni, wokół którego będą się koncentrować nasze działania.

Zaczynamy od „Tygodnia Mikołajkowego”. Poniżej przedstawiamy zestaw naszych propozycji. Bardzo chętnie obejrzymy efekty Waszej pracy. Zdjęcia wykonanych prac, dzieł, rysunków można przesyłać na adres e-mailowy: malgorzatablecharczyk@zsprzeginia.pl

Będzie nam niezwykle miło je zobaczyć. Pochwalcie się swoimi osiągnięciami. Wykonywanie wszystkich zadań nie jest obowiązkowe, każdy z pewnością znajdzie coś, co go szczególnie zainteresuje. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Praca plastyczna: „Portret Mikołaja”. Zachęcamy do wykonania portretu Świętego Mikołaja, niekoniecznie musi to być klasyczny Mikołaj. Może w Waszych wyobrażeniach jest on superbohaterem? Albo nosi niebieskie ubranie i podróżuje na latającym dywanie? Wasza wyobraźnia z pewnością nie ma granic. Czekamy na Wasze propozycje.

Dla tych, którzy potrzebują nieco pomocy, proponujemy krótkie tutoriale:

https://youtu.be/umB1776eC4w

A dla tych, którzy nie potrafią lub nie chcą samodzielnie rysować, link do gotowych kolorowanek:

http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/swieta/wesolych-swiat-bozego-narodzenia/swiety-mikolaj

Piszę o Mikołaju: W tej propozycji panuje pełna dowolność, możecie napisać klasyczny list do Mikołaja, ułożyć o nim opowiadanie, wiersz, piosenkę, wyliczankę, czy co Wam jeszcze przyjdzie do głowy.

Mikołaj w Internecie: A może chcielibyście przenieść Mikołaja we współczesność? Dla osób lubiących wyzwania oraz nowoczesne rozwiązania proponujemy wykonanie prezentacji w programie PowerPoint i przesłanie go na e-mail malgorzatablecharczyk@zsprzeginia.pl

Coś do posłuchania i oglądania: Przesyłamy także kilka linków, które mogą Wam umilić czas przy wykonywaniu Waszych prac lub po prostu pozwolą się wczuć w magię nadchodzących świąt:

Wychowawcy świetlicy

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 – 10.30
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.35 – 13.20
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Stan powietrza
Zdrowa Szkoła
Autobus

Codziennie rano:
● 7.40 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● 13.30  I kurs
● 15.15  II kurs

Z życia szkoły
Gazetka Szkoły