Kopalnia Soli w Wieliczce od wielu wieków niezmiennie budzi zachwyt wśród zwiedzających.
Podziemne jeziorka, górnicze chodniki i komory, wykute w soli kaplice pełne rzeźb i płaskorzeźb przenoszą turystów w świat trudnej i niebezpiecznej pracy górników. 22 kwietnia uczniowie klas 3 zwiedziły ten bezcenny zabytek kultury materialnej świata, który  został wpisany w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczęliśmy zejściem szybem Daniłowicza. Wędrowaliśmy podziemną trasą w unikatowym, leczniczym mikroklimacie na głębokości ok. 135m. Podziwialiśmy wspaniałą górniczą „architekturę” pod okiem świetnego przewodnika, oddychaliśmy wolnym od zanieczyszczeń powietrzem. Uczniowie byli bardzo zainteresowani oraz gotowi do odkrywania różnych solnych sekretów. Z uwagą wsłuchiwali się w opowiadaną przez przewodnika legendę o św. Kindze czy Skarbniku, którego mieli okazję spotkać. Przywieźliśmy z wycieczki mnóstwo przeżyć, niezapomnianych wrażeń i utrwalających te chwile zdjęć.

25 października w Sułoszowej, odbył się Etap Powiatowy – Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych. W kategorii wiekowej: 10-12 lat do eliminacji przystąpiło 12 zespołów.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Mosurek, Nadia Kuzon oraz Kacper Kowalczyk i Filip Mitka. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, doskonale poradzili z jazdą na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przeliczeniu punktów nasz zespół okazał się najlepszy,  zdobył I miejsce i będzie reprezentował powiat krakowski w etapie wojewódzkim turnieju.

Dumni jesteśmy także, że nasi uczniowie w kategorii indywidualnej byli niepokonani;

Kacper Kowalczyk – zdobył I miejsce

Nadia Kuzon – II miejsce

Natalia Mosurek – III miejsce.

Uczniom i pani Agacie Krzystanek- GRATULUJEMY, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 „Nawet jedna książka może zmienić życie. Pytanie brzmi: którą wybierzesz?”
– Haruki Murakami

Pomysł na to święto zrodził się w Katalonii, a od 1995 roku obchodzone jest niemal na całym świecie. 23 kwietnia to symboliczna data dla literatury, gdyż tego dnia zmarli wybitni poeci, m.in., Miquel de Cervantes, William Szekspir. Zgodnie z katalońską tradycją obdarowywano
tego dnia kobiety czerwonymi różami, które miały symbolizować smoka, pokonanego przez św. Jerzego.
Generalnie dzień ten poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa. W ramach Święta Książki w naszej szkole odbył się korowód baśniowych postaci. Uczniowie z klasy 4 przebrani za postacie z bajek i baśni odwiedzili klasy młodsze i przedszkolaków. Opowiadali, z jakich wywodzą się książek, co przeżyli, z jakimi problemami musieli się mierzyć, jakie przeszkody pokonać. Przedstawili ciekawostki dotyczące książek, czyli kilka „naj” o książkach: jaka jest największa, najcięższa, najmniejsza , najbardziej znana. Zadawali także zagadki dotyczące różnych książek, które młodsi koledzy niemal bezbłędnie rozwiązali.
Z okazji święta życzymy wszystkim uczniom- czytelnikom, aby książka stała się dla każdego z was prawdziwym, cichym przyjacielem. Pamiętajcie: „Kto czyta, żyje wielokrotnie”.
Miłej lektury!
Odwiedzajcie bibliotekę.
Czytanie to same plusy!

Z radością informujemy, że znane są już wyniki jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Szkoła otrzymała „Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty”.
Pragniemy złożyć gratulację wszystkim uczestnikom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem i zaangażowaniem w naukę.

Nasi Laureaci:
– Wojciech Rogozik kl. 4
– Jan Solecki kl. 6
– Łucja Kumor kl. 6
– Bartosz Rogozik kl. 7
– Amelia Stach kl. 7

„W Pacanowie kozy kują”, któż z nas nie zna tego słynnego powiedzenia? Chcieliśmy i my się dowiedzieć, cóż skrywa się za tymi tajemniczymi słowami. Klasy I udały się zatem na wycieczkę do „Europejskiego Centrum Bajki” w Pacanowie. Pogoda udała się doskonale, a zatem już sam początek wycieczki wprawił wszystkich w dobry nastrój. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że nie tylko aura będzie naszym powodem do radości. Z niecierpliwością, podzieleni na dwie grupy, pod okiem przewodników udaliśmy się na zwiedzanie centrum szlakiem „Bajkowego świata”. Ten zachwycił nas swoją różnorodnością barw i atrakcji. Połączenie nowoczesnych technologii multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami sprawiło, że każdy odnalazł w tym miejscu to, czego szukał. W tę cudowną podróż zabrał nas zaczarowany pociąg, a później czekała na nas masa innych atrakcji, a jakich? Tego nie zdradzimy, polecamy wszystkim odwiedzenie tego zaczarowanego miejsca. Naszą wizytę zakończył pyszny posiłek w pobliskim bistro, a następnie mały spacer w ogrodach „Centrum Bajki.” Emocji nie brakowało. A i Wam gorąco polecamy to miejsce, może też dowiecie się, skąd wzięło się powiedzenie „W Pacanowie Kozy kują”?

Dzwonki

1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.40 – 10.25
4. 10.40 – 11.25
5. 11.40 – 12.25
6. 12.30 – 13.15
7. 13.20 – 14.05
8. 14.10 – 14.55

Szkoła Promująca Zdrowie

Autobus

Codziennie rano:
7.40 – Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● I kurs: codziennie o 12:35
● II kurs: codziennie o 14:15

Z życia szkoły