Na świecie tak wiele książek
Niczym od latawców wstążek,
Niech twa wyobraźnia szybuje.
Daleko, daleko za górą za rzeką
W kraj bajek sięgaj coraz dalej.

Liter szereg – kod tajemny
Odkryj go i bądź dzielny.
Poznaj wszystkich bohaterów
I nie puszczaj książki sterów.

Niech Cię ze sobą prowadzi
Książka nigdy Cię nie zdradzi.
Usiądź w fotelu i dotknij papieru.
Do tajemnych krain droga niedaleka
Liga Czytelników wciąż na Ciebie czeka

Joanna Gorzela

Takim oto wierszem Wielka Liga Czytelników zachęcała dzieci do udziału w III edycji tej ogólnopolskiej kampanii czytelniczej. Jesteśmy dumni, iż również nasi uczniowie mogli wziąć w niej udział. Jak pisaliśmy o tym we wcześniejszym artykule (https://sp.zsprzeginia.pl/wielka-liga-czytelnikow-podsumowanie/) chętnych do lektury w naszej szkole nie brakowało. Cieszy fakt, że w dzisiejszych czasach dzieci potrafią czerpać radość z odmiennego niż oglądanie telewizji, czy granie na tabletach i smartfonach sposobu spędzania wolnego czasu. Cieszy fakt, że rodzice potrafią je do tego zachęcić.

21 kwietnia, sześcioro reprezentantów naszej szkoły udało się do Alwernii, aby wziąć udział w wojewódzkich półfinałach drużynowych. O godzinie 10.30, jednocześnie, ok. 2000 uczniów w całej Polsce zmagało się z testem dla danej kategorii wiekowej. A lektura wyznaczona do półfinałów nie była łatwa. Już sam „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej (dla klas 1-3) nawiązywał do trudnego dla dzieci w tym wieku tematu II wojny światowej, nie mówiąc o „Tomku na Czarnym Lądzie” naszpikowanym wieloma przypisami.

Niemniej jednak naszym uczestnikom humory dopisywały i z zapałem przystąpili do pracy. Po 70 minutach nadszedł czas na gratulacje wytrwałości dla czytelników WLC ze strony Koordynatora Wojewódzkiego, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wysłuchanie występów wokalistów z lokalnej sekcji muzycznej. Wszyscy otrzymali gromkie brawa.

Z uśmiechem na ustach wróciliśmy do domu, nie myśląc na razie o końcowym efekcie drużynowych potyczek, bowiem wyniki półfinałów dopiero na początku maja. Trzymamy kciuki!

Dzwonki
1. 8.00 – 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 – 10.30
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.35 – 13.20
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Stan powietrza
Zdrowa Szkoła
Autobus

Codziennie rano:
● 7.40 Przeginia od Ostrej Góry (uczniowie wsiadają na przystanku Ostra Góra, Skotnica, Stara szkoła)

Po południu:
● 13.30  I kurs
● 15.15  II kurs

Z życia szkoły